KONST / Litografier / Färglitografi 11075496
nr 1107 5496
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 231/310, signerad, motivet: 26x42
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 8 maj 2017
kl 18:18:28
3/5 16:20:34
100 kr
7/5 11:35:13
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman